Greentom Upp Carrycot- eko gondola na podój miasta

Greeontom Carrycot to ekologiczny wózek o pięknym obliczu. Jest chyba najładniejszym wózkiem jakim miałam okazję jeździć. To model, który powstał z przetworzonego ponownie plastiku, dlatego jest bardzo ale to bardzo eko 🙂  Wydawałoby się, że coś co będzie ekologiczne, będzie mało urodziwe, nic bardziej mylnego.

 

Ta gondola, to typowo miejski wózek. Miejcie to na uwadze 🙂 Nie nada się na ogromne wyboje, ciężkie szturowe drogi czy codzienne podboje ścieżek zdrowia. Wiedząc to nie będziecie rozczarowani później, że nie przejedzie niczym czołg po wszystkim.  Greentom to śliczny mieszczuch, jeśli spacerujecie głównie po terenie miejskim spokojnie da sobie radę. Jeśli natomiast mieszkacie w trudniejszym terenie może być Waszym wózkiem „samochodowym” na wypady na zakupy, do lekarza itd.  Gondola jest składana na płasko więc  w połączeniu ze stelażem wózek nie zajmie wiele miejsca.  A drugim plusem jest fakt, że możemy za pomocą adapterów na stelaż możemy  wpiąć fotelik samochodowy ( koszt adapterów to ok 120 zł).

Kosz pod wózkiem do największych nie należy, ale podręczne rzeczy zmieści .

Przykrycie gondoli jest montowane na zamek- dla mnie to zaleta 🙂  Jest to wygodniejsze niż przykrycie na guziki/klipsy. Nic nie podwiewa 🙂

Budka jest cichutka. To też kolejny plus, rozkładając budę nie zbudzimy naszego malucha.

Po etapie gondoli wystarczy dokupić tapicerkę reversible i mamy wózek na etap kiedy dziecko jeździ przodem do mamy. Jak już młodzież wyrośnie kupujemy tapicerkę classic i mamy wersję, która posłuży nam do końca wózkowania (mieści wysokie dzieci bez problemu).

Tapicerkę można zdjąć do prania, potrzebujemy do tego specjalnego plastikowego klucza. Uprzedzam jednak, że warto przy tym uważać i nie szarpać na siłę.

Wymiar gondoli w środku 78 x 33 x 15 cm

Waga wózka z gondolą to  9 kg

Ceny

Gondola -ok 1600 zł ( Stelaż z kołami, materiał gondoli, rama owalna)

Cena zestawu 2w1  ( Gondola całość + siedzisko reversible) to ok 2 000 zł

Cena samej ramy owalnej ( ok 340 zł)

Cena samej tapicerki gondoli ( ok 700 zł -800 zł)

Jeśli kompletujemy zestaw używany potrzebujemy co następuje:

  1. Rama główna z kołami
  2. Rama owalna  (na której montuje się też tapicerkę reversible)
  3. Tapicerka gondoli

Decydując się na wersję reversible a mając powyższe musimy dokupić jedynie tapicerkę reversible.

Na koniec dzieci korzystają z wersji greentom upp classic ( jak wyrosną z reversible).  Żeby skompletować zestaw clasic potrzebujemy

  1. Ramy głównej z kołami
  2. Tapicerki classic   (montuje się ją bezpośrednio na ramie głównej)

Kupując nowy wózek, nie na rynku wtórnym, możemy zarejestrować go na dożywotnią gwarancję, należy jednak pamiętać, że nie przechodzi ona na kolejnych właścicieli, ponieważ jest imienna.

Czy warto kupić greentom w wersji z gondolą ? Jeśli cenisz unikalny design, przemieszczasz się po równych utwardzonych drogach  to jak najbardziej.  Green jest bardzo zwrotny, prowadzi się wyjątkowo lekko (nawet ze sporym obciążeniem  wersji classic). Do tego serwis  jest bardzo pomocny i działa turbo szybko.  A z moich doświadczeń wynika, że dobry serwis to połowa sukcesu, ba nawet to za mało powiedziane 😉

Natomiast jeśli potrzebujesz wózka na leśne wycieczki i  dziurawe drogi to raczej odradzam. Tym bardziej jeśli ma to być Twój jedyny wózek, dlatego przypominam, że wózek nie ma amortyzacji.

Gondola wymiarowo (środek) jest wygodna dla malucha, miejsca jest w sam raz, jest dość długa więc maluch nie wyrośnie z niej szybko. Polecam szczególnie rodzicom maluszków wiosennych, na wiosenne i letnie spacery będzie w sam raz 🙂

 


Dodaj komentarz