Quinny Yezz Air 2017

Quinny Yezz Air to wózek przypominający hamak na kółkach. Wyróżnia się na tle innych wózków przede wszystkim szałowym wyglądem.  To mały, lekki i zwinny wóz wakacyjny.

Nie jest to wóz dla maluchów, a raczej dla starszaków i ogólnie dzieci, które nie sypiają na spacerach. Na pewno uratuje niejedne zmęczone wędrówkami nogi. Julia ma na zdjęciach 2,5 roku. Mieści się w sam raz.

Kółka jak w rolkach suną niczym rakieta po wszelkich gładkich nawierzchniach. Po galeriowych płytkach wózek jedzie prawie,że sam 😉 Na trawie jedzie się ciężko, nawet bardzo. Ale przecież nie kupujemy takiego wózka na podbój leśnych dróg. Stelaż zbudowany jest tak, że idąc nie kopiemy w niego.

Pasy są 5-punktowe i wystarczająco długie, został nam luz mimo ciepłego jesiennego ubrania. Siedzisko jest jak hamak 🙂 Materiał jest  gruby, porządny i oddycha ( a obawiałam się ).  Stelaż jest delikatny, ale w razie czego serwis Quinny na pewno pomoże- przynajmniej  ja mam dobre doświadczenia. Przy poprzednim naszym wózku  w wersji podstawowej tego modelu reklamację rozpatrzyli korzystnie od ręki. Nowsze wersje wózków mają ulepszony stelaż, problematyczne były starsze roczniki :).

W tym modelu nie mamy standardowego kosza na zakupy, zamiast niego mamy „kieszeń boczną”. Wycieczka po większe zakupy z  tym wózkiem odpada w takiej sytuacji 😉

Wózek po złożeniu jest niewielki,do tego waży 5 kg.

Dodatkowe dane :

Wysokość oparcia – około 57 cm

Głębokość -około 20 cm

Obciążenie kosza bocznego (siatki-kieszeni)- do 2 kg

Rozmiar wózka złożonego 70x27x24cm

Tapicerkę można szybciorem zdjąć i wyprać, jest to wózek raczej letni więc przy letnich temperaturach bez problemu można go prać często.

Na zdjęciu poniżej widzimy regulowany uchwyt do przenoszenia na ramieniu- na plażę czy do wejścia po schodach jak znalazł 🙂

Quinny yezz sprawdzi się jeśli nasze dziecko raczej nie sypia na spacerach (nie rozkłada się do spania, wiadomo można pospać na siedząco, ale niezbyt to wygodne). Jeśli wózka używamy sporadycznie, nasze dziecko sporo już chodzi.  Jako wózek dodatkowy czy awaryjny da sobie nieźle radę. Na pewno nie jest to wóz terenowy, którym wjedziemy wszędzie. Do użytku doraźnego w mieście, na zakupach w sam raz.  Odradzam jeśli wózkiem przewozimy spore ilości klamotów, zakupów itd. Siatka boczna starcza na drobiazgi, z tyłu możemy doczepić dodatkową uniwersalną siatkę ale nie powiezie też niewiadomo czego 😉  To niezła opcja na wakacje, możemy nieść go na plecach ( ma specjalny pasek do noszenia) albo ciągnąć za sobą na plaży. Bezdroży nim nie pokonamy ale w galerii można szaleć.

Dla nas na chwilę obecną odpada, zazwyczaj mamy ze sobą już na wyjściu z domu tyle tobołków, że musiałabym pozakładać ze 3 dodatkowe siatki na wózek 😉  Do tego bywamy w terenie gdzie wózek musiałabym ciągnąć albo nosić, ale może na sam koniec wózkowania wsadzimy yezza do bagażnika albo zabierzemy na wakacje.

*Quinny yezz w wersji air ma nieco mniejsze siedzisko niż standardowa wersja wózka.

 


3 komentarze

 • Anastazja Najdowska

  Marzec 9, 2018

  Witaj :)Czy te yezz’y składają się ciezko? Mam go kilka godzin a siluje się składajac go. Jak za kazdym razem kiedy będę pakowac do auta będę się tak męczyć w koncu pęknie cos 🙁 Jak u Ciebie?

  Reply
  • ewelinaszajna

   Marzec 21, 2018

   Niestety tak. Mialam okazję jeździć dwoma wersjami i w obu przypadkach było tak samk.stelaż jest delikatny. Ale w razie awarii serwis quinny pomoże 🙂 także pilnuj paragonu jeśli kupiłaś nowy

   Reply
 • Anastazja

  Marzec 9, 2018

  Witaj :)Czy te yezz’y składają się ciezko? Mam go kilka godzin a siluje się składajac go. Jak za kazdym razem kiedy będę pakowac do auta będę się tak męczyć w koncu pęknie cos 🙁 Jak u Ciebie?

  Reply

Dodaj komentarz