Bugaboo Donkey- jeden wózek,wiele możliwości

Jeśli decydujecie się na użytkowanie wózka podwójnego możecie mieć pewność- będzie się działo 🙂  Nigdy nie zagadywało  mnie tyle obcych osób, co przy prowadzeniu donkeya 😀 Co lepsze większość składała mi wyrazy „współczucia”, że na pewno musi być ciężko i bardzo często poszukiwali drugiego bliźniaka 😉 Rozmówcy próbowali też zrozumieć dlaczego te siedziska są różne i o co w tym wszystkim chodzi. Po krótkich wyjaśnieniach dalej współczuli, że tak czy siak nawet jak to nie bliźniaki to musi być ciężko pchać taki wielki wózek.  A właśnie, że nie! Donkey jedzie lekko, nie prowadzę go z potem na czole, o nie!

Wózka używam dla dzieci w wersji rok po roku.  Córka miała 2 lata jak urodził się młodszy brat. Donkeya używamy od narodzin Frania. Nasz wózek nie jest najnowszą wersją, ale wciąż daje radę.

Dlaczego donkey ?

Może być pojedynczym i podwójnym wózkiem. Jeśli nie potrzebujemy drugiego siedziska zwężamy go do wózka pojedynczego i zakładamy kosz boczny ( koszy nigdy dość).

Wersja mono z siedziskiem spacerowym

Wersja mono z gondolą

Wersja mono z dostawką bugaboo

Przyznaję, że dostawka mnie zaskoczyła, zazwyczaj wózek z dostawką robi się mniej zwrotny a sam montaż dostawki i demontaż mnie osłabia. Albo trzeba mieć zamontowaną na stałe platformę albo nie mieć wcale.  Tu dostawkę zakładamy i zdejmujemy w 30 sekund. Z dostawką wózek pozostaje zwrotny i nieźle sobie radzi.

To czego się obawiałam to siedziska kubełkowe. Tu też zaskoczenie, siedziska są wygodne dla dzieciaków. Nogi nie wiszą,dziecko jest w stanie samo wejść do wózka. Może się też wygodnie wyspać. Siedzisko regulowane  i jest dźwignią  umieszczona,za oparciem. Mamy do wyboru 3 pozycje: siedzącą, półleżącą i leżącą. Niestety czasem coś się blokowało i ciężko było podnieść oparcie do góry (wypinałam je całkiem i wpinałam od nowa). Siedziska możemy ustawić przodem do świata bądź przodem do rodzica. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta tego modelu.

Kosz niby duży ale jednak nie wystarczający, nieco za płytki, przy dwójce dzieci zawieszałam jeszcze dodatkową siatkę na bagaże. Fajne są przegródki z przodu z gumką, dobre na „przydasie’ typu pieluszki.

Hamulec nożny umieszczony jest z lewej strony, w formie białego przycisku. Wolałabym chyba coś większego na środku ramy, chociaż działa bez zarzutu.  Rączka jest regulowana teleskopowo- wysuwa się ją do góry. Dzięki regulacji wózka mogą używać rodzice czy opiekunowie o różnym wzroście.

Co najbardziej polubiła moja córka w wózku ? Po pierwsze mogła zaglądać do brata i „pilnować” go a po drugie „trzymanie” czyli pałąk, bez trzymania nie było spaceru. Pałąk jest wygodny i umieszczony tak, że dziecko może się go wygodnie trzymać.

Gondola jest długa i dość obszerna, nie ma ryzyka, że dziecko przed czasem na spacerówkę wyrośnie z niej. Przynajmniej u nas się na to nie zapowiada. Długość gondoli to 78 cm, szerokość 34 cm  w najszerszym miejscu (zwęża się ku dołowi). Na pewno wygodnie użytkuje się ją w lecie, myślę, że bez problemu pomieści też zimowego malucha ( bo spotkałam już sporo węższe gondole i tu szerokość jest w sam raz).

Wadą  jest to, że gondola delikatnie się rusza (góra- dół) i jest nisko osadzona.  Do tego,że jest nisko szybko przywykłam i nie drażniło mnie to wcale. Oprócz tego materiał gdzie są nogi mógłby być grubszy.

Dane szczegółowe (źródło www.bugaboo.pl)

DANE TECHNICZNE
Wymiary rozłożonego wózka:
 •  długość – 80-98 cm ( w zależności od ustawienia wysokości rączki )
 •  szerokość – 60 cm (mono) – 74 cm (duo)
 •  wysokość max. po wyciągnięciu rączki – 110 cm

 

Wymiary złożonego wózka:
 • długość – 68 cm
 •  szerokość – 60 cm (mono) – 74 cm (duo)
 •  wysokość – 40 cm

 

Wymiary gondoli:
 • długość – 76 cm
 • szerokość – 28 (nogi) -33 cm (ramiona i głowa)
 •  głębokość -18 cm

 

Wymiary siedziska:
 •  wysokość oparcia – 50 cm
 •  głębokość siedziska – 22 cm
 •  długość podnóżka – 32
 •  szerokość – 28 (nogi) -33 cm (ramiona i głowa)

 

Waga wózka:
 •  stelaż z kołami – 10 kg
 •  siedzisko – 3,4 kg
 •  gondola – 3,4 kg

Donkey to jeden wózek zastępujący kilka 😉 Może być naszym jedynym wózkiem dla jednego dziecka (w wersji mono), może być naszym jedynym wózkiem dla starszego dziecka, kiedy oczekujemy drugiego malucha.  Świetnie sobie radzi jako wózek dla dzieci rok po roku, jak u nas. W zależności od potrzeb możemy używać go dla dwójki na raz, jak jesteśmy z jednym maluchem a drugie dziecko jest np. w żłobku możemy zmniejszyć go do wózka pojedynczego. Opcja dostawki pozwala wozić donkeyem nawet 3 dzieci 🙂  Oczywiście nie jest to produkt bez wad. Główną wadą jest niestety wysoka cena. Za nowego donkeya zapłacimy od 5099 zł (wersja mono), 6459 (wersja rok po roku), 7149 (wersja bliźniacza). Na rynku wtórnym ceny wahają się od 3 tysięcy wzwyż. Za używany wózek zapłacimy najczęściej ok 3-4 tysięcy, w zależności od akcesoriów w zestawie, rocznika wózka i jego stanu.  Jest to wózek cieszący się popularnością więc bez problemu znajdziemy na niego kupca.

Wózek jest u nas w użyciu codziennie od czasu urodzenia Frania-mimo, że córka jeździ w wózku sporadycznie (zmęczone nogi, czas drzemki, spacer przy ruchliwej drodze). Różnica wieku to 2 lata. Julia lubi donkeya i bardzo chętnie sama się do niego pakuje. Najbardziej ratuje mnie w czasie, kiedy wypada czas spania dwójki na raz i przy dalszych wyjściach. Jest to jeden z wózków, który na pewno kupiłabym drugi raz.

Szukając modelu używanego warto przed zakupem sprawdzić czy wszystko działa jak trzeba-mechanizm składania, przycisk rozkładania oparcia, regulacja wysokości rączki.

Warto zainwestować też w wersje z przedłużanymi budkami ( lub dokupić takie ) zwłaszcza jeśli wózka będziemy użytkować w lecie. Można skusić się też na inne akcesoria takie jak budy letnie 🙂

Do naszego donkeya możemy też dokupić osobno adapter/adaptery do fotelików samochodowych, tacki na przekąski,organizer dla rodzica, uchwyt na kubek,uchwyt na telefon.

Zakup tego wózka to spora inwestycja dlatego warto zobaczyć go na żywo przed zakupem 🙂

 

 


Dodaj komentarz