Cybex Eternis M3- ekonomiczna propozycja

 

Cybex Eternis M3 to ciekawa propozycja ze średniej półki cenowej. W mieście radzi sobie nieźle i bez problemu możemy nim wozić wysokie dzieci- miejsca jest pod dostatkiem. Oczywiście nie jest bez wad, ale ma potencjał.

Ma amortyzację na wszystkie koła. Nie jest ona powalająca, aczkolwiek na podbój miasta wystarcza. Wózkiem nie buja ale też nie telepie.  Jedzie się wygodnie, nie trzęsie. Koła są spore jak na miejski wózek. Tylne mają średnicę 29 cm, a przednie koło 20 cm. Koło przednie ma możliwość zablokowania do jazdy na wprost. To, co w kołach cybexa jest bardzo fajne to materiał z jakiego są wykonane- guma, dzięki czemu są trwałe i odporne.

Siedzisko jest sporych wymiarów jest nie tylko szerokie (32 cm), głębokie (22 cm) ale też wysokie ( na prawie 50 cm), do tego budka ma możliwość regulacji i możemy podnieść ją nieco do góry, jeśli nasza pociecha jest wysoka. Jest to zatem kolejny wózek, który może być naszym wózkiem już do końca okresu wózkowania.

 

W zestawie z wózkiem dostajemy pałąk, a dzieci lubią ten wynalazek 😉 Jest odpinany tak, że możemy wypuścić małego piechura bez wypinania go całkowicie. Plusem pałąka jest też fakt, że jest plastikowy. Co oznacza, że łatwo go utrzymać w czystości i raczej nie ma ryzyka, że dziecko go pogryzie (jak pałąk wykonany z pianki- jest super gryzakiem..)

Buda nie ma okienka ale ma za to dodatkowy zasuwany panel, wykonany z siatki.

Kosz zakupowy jest spory, niestety dostęp do niego jak widać wyżej nie jest zbyt dobry. Tu potencjał wielkiego kosza został zaprzepaszczony, bo mimo rozmiaru ciężko nam się do niego dostać. Hamulec nożny umieszczono po prawej stronie przy kole, jest wygodny w użyciu. Blokujemy i zwalniamy tym samym przyciskiem.

 

Składanie wózka

Ten model możecie kupić już od 630 zł co jest świetną ceną za produkt, który posłuży nam aż do czasu kiedy dziecko nie będzie go potrzebować. W podobnej kategorii cenowej prawdopodobnie nie znajdziemy nic lepszego niż cybex. Do tego producent daje nam na wózek 3 lata gwarancji door to door ( w razie usterki kurier zabiera spakowany z naszego domu, przekazuje do serwisu, później naprawiony otrzymujemy tą samą drogą).

Wózek waży ok 8 kg, jest dość ciężki, przez co stabilny i nie ma obaw, że się wywróci. Wadą może być brak podnoszonego podnóżka, chociaż ten który jest wbudowany w wózek jest wygodny, dzięki temu, że nogi są oparte a nie zwisają i dyndają. Podbija się umiarkowanie dobrze, jest to też na pewno kwestia wagi pasażera i obciążenia całego wózka (zakupy itd.).

Co ważne dla rodziców o różnym wzroście ma wysuwaną teleskopowo rączkę 🙂

Dla mnie jest nieco za duży po złożeniu, więc nie byłby moim faworytem jako wózek dodatkowy do samochodu czy na wyjazdy, ale sprawdziłby się jako wózek na codzienne spacery.

 


Dodaj komentarz