Baby Jogger City Elite- świetny wózek do miasta

Baby Jogger City Elite to kolejny wózek z rodziny Baby Joggerów, który miałyśmy okazję testować.  Jest większy niż jego brat BJ CM Gt i nieco bardziej uniwersalny 🙂  Dlaczego? Głównie przez to, że posiada podnoszony podnóżek. Nie jest to z pewnością mały, lekki i  kompaktowy wózek. To coś większego i wszechstronnego.  Jeśli stałabym przed wyborem GT czy Elite postawiłabym na Elite nawet zdecydowanie 🙂  Zwłaszcza w tapicerce charcoral.

 

Elite to wózek, który może służyć nam już od początku, czyli możemy skompletować tzw. zestaw 2w1 z gondolą do tego można skompletować adaptery do fotelika samochodowego i mamy już pełen pakiet.

Jestem pewna, że spokojnie tym modelem możemy jeździć do końca. Ju jest wysoka i wielu wózkach głowę ma już na budzie. Tutaj miejsca było dość i było wygodnie 🙂

Podnóżek jest podnoszony. To zaleta nie tylko dla maluchów ale też dla starszych śpiochów 🙂

Regulacja pasów na 4 różnych wysokościach, pasy są rozdzielne i bardzo długie. To lubię 🙂  Dopasujemy je wygodnie dla pasażera w każdym wieku i bez obaw wsadzimy dziecko w kombinezonie zimowym, zostanie nam jeszcze zapas „pasów”. Serio, nie jest to takie oczywiste we wszystkich wózkach 🙂  W niektórych jest problem dopiąć malucha w lecie. Pałąk też posiada regulację.

Tapicerka charcoral jest wyjątkowo urodziwa i przyjemna w użytkowaniu. To drugi wózek w tej tapicerce, którym miałam okazję jeździć. Nie zauważyłam żadnych zniszczeń czy podatności do zabrudzeń.

Nie raz wspominałam,że Baby Joggery to wózki dopracowane.  Czyli teraz trochę o szmerach bajerach 🙂

Podgląd na pasażera

Wentylacja w budzie– klapki na bajeranckie magnesiki.

Wentylacja za oparciem

Schowek na oparciu i przy okazji paskowa regulacja oparcia- typowa dla wózków BJ.

I wreszcie coś co najbardziej mi się spodobało, tzw. konsola dla rodziców 🙂  Czyli dość niezły organizer wbudowany w wózek. Super sprawa- nie musimy przypinać dodatkowych organizerów, podręczne rzeczy zmieścimy w nim bez problemu.

Spora powierzchnia do spania 🙂 Niemal 100 cm. Dodatkowo dzięki temu, że regulacja jest paskowa oparciem lekko buja. Dzięki czemu niektóre dzieci pośpią nieco dłużej.

Rączka obita gumą czyli kolejna typowa cecha dla wózków marki baby jogger.  Dla jednych to zaleta dla innych nie. Na lato polecam osłonki city grips, żeby uniknąć wrażenia „przyklejenia się”. Jeśli wózek będą prowadzić osoby o różnym wzroście, to pewnie każda z nich będzie zadowolona. Jak widać zakres regulacji jest dość duży.

Wysokość rączki w przedziale 86-116 cm

Wymiar po złożeniu to około 85 x 67 x 36. Jak widać zgrabnie się mieści w bagażniku, ale zajmuje sporo miejsca. Po demontażu kół będzie o wiele bardziej kompaktowo.

Co może być wadą

 1. waga (12 kg)– będzie przeszkadzać osobom, które noszą wózek, bo np. nie mają wózkownii, windy itd.
 2. składa się jak wszystkie baby joggery tapicerką na zewnątrz – będzie minusem w zimie i w deszczowe dni, kiedy  wózek będzie zachlapany i będziemy musieli go schować do samochodu. Jeśli wózek będzie jeździł  w samochodzie z nami jedynie sporadycznie nie ma to większego znaczenia
 3. gumki w koszu się wyciągają-być może jest to kwestia sposobu użytkowania, czy wkładania do kosza zakupów, nie jest to uciążliwe w użytkowaniu, bardziej aspekt wizualny
 4. dla mnie gumowa rączka jest nieprzyjemna w dotyku w lecie ( ale można sobie z tym poradzić kupując osłonki tzw. city grips)
 5. oparcie jest usztywnione jedynie częściowo

Kosz

Niewątpliwe zalety

 1. może być jedynym wózkiem od początku do końca- mamy możliwość zbudowania zestawu z gondolą, nie ma szans, że dziecko wyrośnie z wózka
 2. wygodny dla dziecka-zarówno do siedzenie jak i do spania
 3. wygodny dla rodzica- prowadzi się lekko
 4. dopracowany w detalach
 5. sporych wymiarów kosz, mieści na prawdę dużo
 6. regulowana rączka
 7. można dokupić pałąk/tackę
 8. jest stabilny
 9. składa się turboszybko 🙂  jak każdy BJ- jedną ręką
 10. pomieści nawet duże dzieci (wysokie aż na 50 cm oparcie + dodatkowe kilka cm do budy, szerokość ok 34 , głębokość 24 cm)
 11. tapicerkę można łatwo zdjąć i wyprać

BJ City Elite to na pewno wózek godny polecenia. Chociaż wiadomo zawsze może być lepiej i mógłby być lżejszy, bardziej kompaktowy po złożeniu itd. Jednak mimo  kilku na prawdę drobnych  wad jest to model ze sporym potencjałem. Będzie sprawdzał się świetnie w miejskiej dżungli i od czasu do czasu w trudniejszym terenie ( jest to jednak raczej mieszczuch).  Sama chętnie rozważyłabym zakup tego modelu  w wersji z gondolą. Nam bardzo podobała się przygoda z BJ City Elite 🙂


Dodaj komentarz