Baby Jogger City Mini Zip- miejski wózek

Baby jogger city mini zip – miejski wózek dla mobilnych rodziców

To co wyróżnia ten model wózka to przede wszystkim system składania i rozmiar po złożeniu.

1/8 właściwego rozmiaru po złożeniu – brzmi bajecznie prawda ? Wymiar wózka po złożeniu to 76 x 33 x 26 cm

Wózek złożony faktycznie zajmuje niewiele miejsca. Przy czym nie składa się w kanapkę i zajmuje ułamek miejsca w bagażniku. Wejdzie na siedzenie, za siedzenie, do szafy, no wszędzie ! Zdecydowanie przechowywanie tego wózka nie sprawi nam problemu.

Po rozłożeniu mamy pełnowymiarową spacerówkę do tego z regulowanym podnóżkiem dla maluchów.

Wózki dostępne są w 3 kolorach, jest to czarny, czerwony i piękny teal. Czerwony wpada trochę w bordo, to zupełnie nie mój kolor.

1.png

Składanie

Baby joggery charakteryzują się systemem składania jednym ruchem, zazwyczaj przez pociągnięcie paska na siedzeniu. w Przypadku Zipa jest nieco inaczej.

Żeby złożyć wózek naciskamy przycisk na rączce, zginamy rączkę a następnie pociągamy za uchwyt na siedzisku (zdecydowanym ruchem, bo delikatne szarpnięcie nie przyniesie zamierzonego efektu).

składanie

Natomiast żeby rozłożyć wózek najpierw zwalniamy blokadę i rozkładamy i rozkładamy, nie jest to jeden ruch.

Siedzisko i regulacja

Siedzisko wózka jest spore wymiarowo i z powodzeniem może posłużyć do końca wózkowania .

Wysokość oparcia regulujemy paskiem zamieszczonym na oparciu, oparcie możemy rozłożyć maksymalnie dość sporo, dlatego nie ma obawy, że w razie potrzeby dziecko się wygodnie nie wyśpi.

Wózek nie ma żadnego okienka w budzie co jest dla mnie minusem, lubię jak okienko jest 🙂 i Jula też lubi widzieć, że jakby coś to jestem. Poza tym okienko przyda się rodzicom dzieci, które zasypiają na spacerach, nie umknie nam uwadze, że berbeć śpi na siedząco. Nie mamy okienka ale mamy w wózku wentylację w postaci odpinanej klapy za siedziskiem. Na oparciu siedziska znajdziemy też dodatkowy schowek za oparciem, niewielki ale przydatny.

2

BJ CM Zip w pozycji „do spania”, siedzisko maksymalnie rozłożone.

DSCF2380

Złożony ZIP pierwszy od lewej

DSCF2425

Podnóżek

Jest regulowany, choć mógłby być odrobinę dłuższy. Spełnia dobrze swoją rolę, wózkiem może jeździć też maluch.

Kopanie w stelaż

Nie występuje. Wózek można prowadzić idąc szybkim i zamaszystym krokiem nie myśląc o tym, że sponiewieram stopy i stelaż.

Hamulec

Ręczny, co jest raczej nietypowe w wózkach tego typu 😉

Buda

Jest spora, w pełni rozłożona zwłaszcza jak dziecko śpi sprawdza się fajnie. Ma filtr UV 50

Niestety w innych pozycjach niż zupełne rozłożenie jakoś nie przypadła mi do gustu. A i w tej pozycji co chwilę ją poprawiałam, żeby była bardziej naciągnięta. Może fakt ten wynika ze względu na rodzaj materiału z jakiego jest wykonana. Jest po prostu luźna i ciężko uzyskać jakiś fajny kształt. Jeśli i tak jeździmy ze złożoną budą, bo nasze dziecko nie toleruje niczego nad głową, to nie ma to znaczenia 😉 Dla mnie jednak ta buda jest na nie.

147

Kosz

Dość pojemny, dostępny praktycznie z każdej strony choć z tyłu jest niewygodnie jeśli chcemy włożyć coś większego (przez stelaż dostosowany do składania do mini rozmiarów). Ale do kosza dostaniemy się też z przodu i z boku. Kosz wykończony jest elastyczną gumką, co jest zaletą oczywiście 😉

Rączka

Nie jest regulowana, ale jest na idealnej dla mnie wysokości (mam 163 cm wzrostu). Pokryta jest typową dla baby joggerów gumą. Bez citygripsów zatem ani rusz, w zimie może nie są potrzebne, ale wiosną prowadząc wózek miałam wrażenie, że ręce przyklejają mi się do wózka- nic przyjemnego. Można pomyśleć też o obszyciu skórą albo innym rozwiązaniu 🙂

DSCF6293

Właściwości jezdne

Jazda jest przyjemna choć to twardy wózek, generalnie odczucia zależą od terenu a ten im bardziej łaskawy tym lepiej się jedzie. Wózkiem łatwo się skręca i manewruje. Na pewno nie jest to wózek na każdy teren, Zip to zdecydowanie miejski towarzysz 🙂 Wrażliwych mogą też drażnić dźwięki przednich kół.

Pałąk

Nie dostajemy go w zestawie (chociaż są takie oferty, cena wózka jest wtedy wyższa). Ale generalnie jest możliwość dokupienia pałąka, pałąk jest giętki, wózek możemy złożyć razem z pałąkiem.

Gadżety- czyli co możemy dokupić

Generalnie wszelkie akcesoria są dość drogie, warto szukać wózka w zestawie z akcesoriami w dobrej cenie.

Adaptery do fotelika samochodowego

Uchwyt na kubek – chociaż zazwyczaj jest w zestawie

Folię przeciwdeszczowa ( uniwersalna też z powodzeniem powinna pasować)

Torba transportowa

Pałąk

Top 5 czyli co jest dla mnie w wózku ważne

  1. Dźwięki

ZIP z pewnością nie jest bezszelestny. Na niektórych chodnikach czy kostce słychać stukot przednich kół, co niestety mnie drażni. Ale wszystko zależy od drogi, na niektórych chodnikach go nie słychać, wózek kameleon. Niestety w tej kwestii wózek mnie rozczarował, wolę bezszelestne wózki, w końcu to nie parasolka 😉 Chociaż może kwestia dłuższego romansu, w Booklecie, którego na pewno szybko nie sprzedam też coś tam sobie stuka, a wózek jest niezastąpiony 🙂

  1. Waga

Waży ok 8 kg Czyli w sam raz. Pot nie będzie spływał nam z czoła jak będziemy wrzucać go do bagażnika. Chociaż wiadomo są lżejsze modele (np. valco snap) i stawiając je obok siebie różnica będzie wyraźna.

  1. Wysokość oparcia i inne dane

Wysokość oparcia to 43 cm +6 cm czyli wymiar usztywnionej części siedziska plus miękka część znajdująca się nad częścią usztywnioną, co łącznie daje nam 49 cm. Głębokość siedziska to 25 cm, szerokość 37 cm.

Lubię wózki z wysokim oparciem.

  1. Podbijanie

Wózek podbija się podobnie jak Valco Snap, mogłoby być lepiej, choć nie jest zupełnie źle.

  1. Jakość w stosunku do ceny

Nowy wózek przeważnie „goły” czyli bez dodatków możemy kupić najtaniej za ok 1150 zł. Z dodatkami typu uchwyt na kubek, folia przeciwdeszczowa, pałąk etc cena rośnie. Możemy dokupić też torbę podróżną na wózek, jednak droga to impreza – niewiele poniżej 300 zł .Na pewno nie musimy się obawiać, że wózka nie odsprzedamy jak nie będzie nam potrzebny, używane najczęściej możemy znaleźć za ok 800 zł.

Reasumując

Zip to niezły kompaktowy wózek, choć nie idealny, bo przecież nie ma wózków idealnych. Doskonale sprawdzi się jako wózek zapasowy dla mobilnych rodziców tzw. samochodowy/wyjazdowy/samolotowy. Jest malutki po złożeniu, wciśniemy go wszędzie. Po rozłożeniu za to jest pełnowymiarowym wózkiem, co daje mu sporą przewagę nad konkurencją. Przy czym musimy pamiętać, że to nie jest wóz, który przejedzie po wszystkim. System składania trzeba opanować, ale pewnie przy dłuższym użytkowaniu da się to zrobić, wolałabym coś szybszego w wykonaniu na zasadzie jednego ruchu. Miałam też wrażenie, że stelaż w miejscu składania jest podatny na rysy. Nawet jak dziecko zaśnie w czasie zakupów czy załatwiania spraw na mieście możemy rozłożyć go do spania. Wielkim plusem jest regulowany podnóżek, którego zazwyczaj brakuje w wózkach które są tak małe po złożeniu i pełna rączka, czyli na pewno można powiedzieć, że będzie się prowadził lepiej niż parasolka. Bardzo dużo zipów spotkaliśmy na wakacjach 😉 Widać do zapakowanego po brzegi samochodu Zipa wciśniemy bez problemu i tak właśnie zrobiło wielu wczasowiczów 😉 Wizualnie też jestem na tak zwłaszcza dla koloru teal, który jest najpopularniejszy i najładniejszy 😉

Zapraszam tez na wpis porównujący BJ CM Zip, Recaro Easylife i Babyzen Yoyo https://wozkowoblog.wordpress.com/2016/07/27/babyzen-yoyo-vs-recaro-easylife-vs-bj-cm-zip/

Tymczasem coś w ramach ciekawostki- małe fotoporównanie z wózkiem babyzen yoyo.

2

DSCF2390

DSCF2394DSCF2383DSCF2397Bez tytułu


Dodaj komentarz